...
1

Úplne nový crossover XCeed bude k dispozícii s novým digitálnym prístrojovým panelom

Nový mestský crossover XCeed bude vybavený prvým plne digitálnym 12,3-palcovým prístrojovým panelom KIA (www.kimanual.ru/sk), čím sa stane jedným z najmodernejších kompaktných automobilov vo svojom segmente. Debut modelu sa uskutoční 26. júna tohto roku.

Emilio Herrera, prevádzkový riaditeľ KIA Motors Europe, uviedol: „Digitálny prístrojový panel je súčasťou high-tech vybavenia, ktoré bude ponúkať KIA XCeed, a jasným a čitateľným spôsobom vizualizuje informácie, ktoré vodič potrebuje počas jazdy. V budúcnosti bude technológia implementovaná aj do ďalších modelov značky. ”

Nový 12,3-palcový hi-tech plne digitálny prístrojový panel je navrhnutý tak, aby vodičovi ponúkal potrebné informácie tým najinteligentnejším a najľahšie čitateľným spôsobom. Digitálny panel má zabudovaný HD displej s vysokým rozlíšením 1920×720 pixelov, ktorý nahrádza tradičné predchádzajúce modely proprietárneho rýchlomera a otáčkomera.

KIA HCeed

Multifunkčný displej, ktorý sa ovláda multifunkčným volantom, je umiestnený medzi dvoma digitálnymi displejmi. V tejto časti panelu môžu sprievodcovia sledovať navigačné pokyny, informácie o audio systéme, telefónne hovory a kontakty, ako aj podrobnosti o plánovanej ceste – aktuálnu spotrebu a priemernú spotrebu paliva. Systém vás upozorní na diagnostiku vozidla a umožní vám využívať vyskakovacie správy súvisiace so systémami aktívnej bezpečnosti vozidla a asistenčnými systémami vodiča.

Pri parkovaní a vypínaní motora sa na novom paneli zobrazuje súhrn cesty – čas a prejdená vzdialenosť, priemerná spotreba paliva a odhadovaný dojazd so zvyšným palivom v nádrži.

Nový prístrojový panel Supervision je ponúkaný ako voliteľná výbava pre KIA XCeed (v závislosti od trhu a špecifikácie vozidla). Tento panel nahrádza bežné domáce spotrebiče a 3,8″ monochromatický alebo 4,2″ farebný TFT LCD displej.

Rovnako ako pri iných modeloch radu Ceed (www.kimanual.ru/sk/Ceed), ako aj pri novom crossoveri KIA XCeed je systém voľby jazdného režimu dostupný len pri určitých úpravách. Vodič bude môcť pomocou režimov Normal a Sport prispôsobiť riadenie a dynamiku vozidla rôznym jazdným podmienkam.

Nový digitálny panel Supervision sa pomocou sady reflexnej grafiky prispôsobí akémukoľvek režimu. Štandardný displej poskytuje živý pohľad na spotrebu paliva, rýchlosť vozidla a otáčky motora, ako aj ďalšie informácie o jazde.Pri aktivovanom športovom režime systém kladie dôraz na rýchlosť vozidla a otáčky motora.

5ff080ac6d2900653642802a6bbc65b67322f5dd

Uvedením digitálneho prístrojového panelu sa KIA pripravuje na budúci technologický vývoj. Digitálne panely sú kľúčovým komponentom na spracovanie údajov a prezentáciu informácií z rôznych zdrojov a nový systém dáva spoločnosti KIA dobré predpoklady na implementáciu budúcich pokročilých bezpečnostných a dopravných technológií.

Grafické možnosti digitálneho panelu ho predurčujú na poskytovanie rozsiahlych informácií týkajúcich sa elektrifikovaných pohonov, režimu jazdy, informácií o jazde a demonštrácie toku energie medzi batériami a elektromotormi. Nová prístrojová doska Kia nájde uplatnenie v ďalších hybridoch, plug-in hybridoch a elektromobiloch.

Смотрите ещё

Что такое финансовое планирование?

Что такое финансовое планирование?

Финансовое планирование financial modeling – это процесс определения финансовых целей, разработки стратегий и планов действий …